Mediakonverter 100Mbps

Vår serie med mediakonverters hjälper Er att komplettera och expandera ert befintliga 100Base-TX/FX nätverk.
Specifikationer
2km 20km 40km
TX Wavelength 1300nm 1310nm 1310nm
RX Wavelength 1300nm 1310nm 1310nm
Fiber Multimode Singlemode Singlemode
Fiberkontakt SC Duplex SC Duplex SC Duplex
Hastighet Fiber 100Mbps 100Mbps 100Mbps
Link Fault Passthrough Ja Ja Ja
MDI/MDIX (RJ45) Ja Ja Ja
Hastighet UTP 10/100Mbps 10/100Mbps 10/100Mbps
Nätadapter
Spänning In 230V AC
Spänning Ut 5V DC
Ström Ut 1A