Mediakonverter 1000Mbps

Vår serie med mediakonverters hjälper Er att komplettera och expandera ert befintliga 1000Base-TX/FX nätverk.
  • 5170331/5170332/5170334
Specifikationer
550m 20km 40km SFP
TX Wavelength 850nm 1310nm 1310nm -
RX Wavelength 850nm 1310nm 1310nm -
Fiber Multi-mode Single-mode Single-mode -
Fiberkontakt SC SC SC -
Hastighet Fiber 1000Mbps 1000Mbps 1000Mbps 1000Mbps
Link Fault Passthough Ja Ja Ja Ja
MDI/MDIX (UTP) Ja Ja Ja Ja
Hastighet UTP 10/1000/1000Mbps 10/1000/1000Mbps 10/1000/1000Mbps 10/1000/1000Mbps